Nobel

Polewa o najwyższej jakości, pastylki

Gluten free
Gluten free
Gluten free
NOBEL

Opis

Surogaty czekoladowe NOBEL zostały opracowane, aby zaspokoić potrzeby cukierników i producentów przemysłowych, którzy poszukują produktu posiadającego wszystkie pożądane cechy czekolady: wyrazisty i przyjemny smak, niski punkt topnienia, doskonałą kruchość (łamliwość), trwały i mocny połysk, ale nie wymagają temperowania.

Opakowanie

Kartony po 5 kg i 10 kg (2x5 kg).

Opis użycia

ROZPUSZCZANIE:
surogat czekolady musi być rozpuszczony poprzez podgrzanie w łaźni wodnej w temperaturze nieprzekraczającej 45°C.
Gwałtowne podgrzewanie i zbyt wysokie temperatury mogą zmieniać smak surogatów i powodować ich nieodwracalne zgęstnienie.
Należy również unikać zanieczyszczenia surogatów czekolady innymi produktami. Nawet minimalna ilość wody lub mąki ma niszczący wpływ na ich płynność i trwałość.
OBLEWANIE:
rozpuszczony surogat, utrzymywany w temp. 40-45°C i mieszany od czasu do czasu, może być używany bezpośrednio do oblewania bez konieczności temperowania.
Oblane produkty powinny być natychmiast umieszczone w chłodnym otoczeniu, aby uzyskać szybkie zestalenie polewy, które jest gwarancją intensywnego i trwałego połysku.
PRODUKCJA WYROBÓW FORMOWANYCH: do produkcji małych wyrobów, jak np. czekoladki, surogat powinien być wlany w foremki w temp. 40-45°C, natomiast do produkcji wyrobów większych, jak np. jajka wielkanocne, zaleca się przed wlaniem do form schłodzić surogat mieszając, do temp. 36-38°C.
Wylane formy muszą być natychmiast wstawione do lodówki (temp. 5-10°C) i pozostawione w niej do czasu, kiedy zestalony produkt będzie można łatwo wyjąć.